O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

i jest obecnie w modzie - wiele zależy również od tego, jak wygląda nasz dom. Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Ale dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O ogrodach - aranżacja

Istnieje dosyć dużo stylów aranżacji ogrodów. Ciężko powiedzieć, jaki jest obecnie w modzie - wiele zależy również od tego, jak wygląda nasz dom. Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Ale dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wpiszą się w neutralną, nowoczesną bryłę domu. Z innej strony patrząc.

Kreowanie przestrzeni jest bardzo fascynującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - zasadniczo większość z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, by zainteresować się projektowaniem ogrodu bardziej poważnie. Dobrze jest jeśli mamy jakiś pomysł. Ale urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Wątek jest całkiem ciekawy. Inwestując w nasz ogród, w zasadzie dbamy o swój komfort - dobrze zaaranżowany będzie wspaniałym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale także w gronie przyjaciół przy zorganizowanym przez nas garden party. Walory estetyczne to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest znacznie więcej. Oczywiście, jeśli nie posiadamy dużej działki, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.


Dom energooszczędny - definicja

Dom niskoenergetyczny ? obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/ (m??rok). Dom pasywny potrzebuje poniżej 15 kWh/ (m??rok).

Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny


Woda z plastikowej butelki, czy z kranu?

Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do spożywania. A prawda jest taka, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Faktem jest, że to zależy od regionu naszego kraju, z tego powodu warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda w butelce. NIESTETY NIE. Większość takiej wody ma bardzo małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Jak pisałam wyżej - czasami woda z kranu ma lepszy skład. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Warto sprawdzać etykiety.